Snapchat eşsiz bir özellik getiriyor, rakipleri de aynısını yapabilir

Snapchat+, abone olan kullanıcılar için yeni ve sevimli bir özelliği daha duyurdu: AI destekli evcil hayvan Bitmojileri. Bu yenilik sayesinde, kullanıcılar artık kedi ya da köpek gibi evcil hayvanlarının fotoğraflarını çekip, bu fotoğrafları kullanarak onların karikatür versiyonlarını oluşturabilecekler. Snapchat’in yapay zeka teknolojisi, evcil hayvanların karakteristik özelliklerini yakalayarak, onları kullanıcıların sanal ikizleri gibi Snap Haritası üzerinde gösterecek. Bu özellik, şimdilik sadece Snapchat+ abonelerine sunuluyor.

Snapchat+, 2022 yılında başlatılan bir abonelik hizmeti olup, abonelerine MyAI asistanı, Dreams adlı yaratıcı kamera filtreleri ve AI tarafından üretilen snap’ler gibi AI destekli deneyimlere özel erişim imkanı sunuyor. Günümüzde birçok şirket, yapay zeka asistanlarını abonelik modelleri arkasına saklarken, Snapchat bu modelle başarılı bir şekilde ilerlemekte.

Snapchat eşsiz bir özellik getiriyor, rakipleri de aynısını yapabilir

Bu yeniliklerin yanı sıra, Snapchat uygulaması tüm kullanıcılar için de bazı güncellemeler getiriyor. Yeni bir şablon özelliği, video düzenlemeyi basitleştirirken, yeni kaydırma hareketleri snap gönderme ve düzenlemeyi daha kolay hale getirecek. Ayrıca, kullanıcılar artık uygulama içi çekimlerde üç dakikaya, yüklemelerde ise beş dakikaya kadar daha uzun videolar oluşturabilirler, bu da Snapchat Hikayeleri için daha fazla yaratıcı özgürlük anlamına geliyor.

Bu özelliklerle birlikte, Snapchat kullanıcılarına sadece eğlenceli ve yenilikçi araçlar sunmakla kalmayıp, aynı zamanda uygulama içi deneyimlerini kişiselleştirmelerine ve zenginleştirmelerine olanak tanıyor. Özellikle AI destekli evcil hayvan Bitmojileri, kullanıcıların sanal dünyadaki kimliklerini daha da özelleştirerek, sevdikleri evcil hayvanlarıyla olan bağlarını dijital bir formatta ifade etmelerine imkan sağlıyor. Bu tür yenilikler, kullanıcıların platforma olan bağlılığını artırırken, Snapchat‘in yaratıcı ve yenilikçi bir sosyal medya platformu olarak konumunu güçlendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x