Dolar Tahmini Herkesi Şaşırttı! O Tarihte 36 TL Olacak

Fransız bankası BNP Paribas, bugün açıklanan Türkiye enflasyon verilerini değerlendirerek, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) öngörülerine uygun bir şekilde Türkiye’nin enflasyon eğiliminde iyileşme gösterdiğini savundu. Banka, yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 40 olarak koruyacaklarını ve TCMB’den daha fazla artış beklemeyeceklerini belirtti.

TÜRKİYE’NİN DIŞ HESAPLARI DENGELENME İŞARETLERİ GÖSTERİYOR

BNP Paribas, Türkiye’nin cari işlemler hesabında mevsimsel iyileşme işaretleri gördüklerini ve ticaret dengesi verilerinin dış hesaplarda yeniden dengeleme göstergeleri olduğunu ifade etti.

TL FORWARD’LARI İYİ PERFORMANS GÖSTERİYOR

Banka, Türk lirasının forward işlemlerinin iyi bir performans sergilemeye devam ettiğini düşündüklerini belirterek, Dolar/TL için yılsonu tahminlerinin 36 seviyesinde olduğunu açıkladı.

TÜRK DEVLET TAHVİLLERİNİN CAZİP DEĞERLERDE OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

BNP Paribas, 2 yıl vadeli Türk devlet tahvili getiri eğrisinin cazip seviyelerde olduğunu düşündüklerini belirtti. Özellikle sıfır kuponlu tahvillerin, enflasyon beklentilerine göre yüksek reel oranlar sunduğunu vurguladı.

TL’YE YATIRIM İÇİN UZUN VADELİ TAHVİLLER ÖNERİLİYOR

Banka, Türk lirasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için uzun vadeli tahvillerin değerli olduğunu belirtti. Özellikle 2 yıl vadeli gösterge tahvilin yanı sıra 11 ay kuponsuz tahvilin de alternatif bir seçenek olabileceğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x